Yemek Tarifleri
Yemek Tarifleri 23 May 2019
1

Up next

MİNECRAFT'TA DÜNYA'NIN EN KÜÇÜK EVİ NASIL YAPILIR?
05 Oct 2019
MİNECRAFT'TA DÜNYA'NIN EN KÜÇÜK EVİ NASIL YAPILIR?
ositek · 3 Views

ANNE USULÜ SÜTLAÇ TARİFİ - TAM KIVAMINDA SÜTLAÇ NASIL YAPILIR - HAFİF SÜTLÜ KOLAY TATLI TARİFLERİ

5 Views
In Other

Sütlü tatlı tarifleri içinde, en sevilen, hazırlaması en kolay sütlü tatlı tarifi Sütlaç Tarifi dir. Oğullarımın da en sevdiği sütlü tatlı Sütlaçtır. Kolay ve az malzemeli tatlılardandır ancak bir kaç püf noktası vardır tabi. Bu püf noktalarına ve ölçülere dikkat edilmezse tatsız tuzsuz bir şeye dönüşebilir. Bu videoda, sütlaç yapmanın püf noktaları, sütlaç nasıl yapılır, tam kıvamında sütlaç nasıl yapılır gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız.
Benim vereceğim Sütlaç Tarifi annemden. Nişastasız ve pirinç unsuz bir sütlaç tarifi. Kıvamını sadece içindeki pirinçlerden alıyor. Tatlımızda sadece süt, şeker ve pirinç kullanıyoruz. Yani üç malzemeli tariflerden. Tarif annemden olunca bu tarife de anne usulü demek yanlış olmuyor tabi.
Bu kadar az malzeme ile yapılan bir tarifte lezzet konusunda belirleyici faktör tabi ki süt. Sütünüz ne kadar taze, doğal ve yağlıysa sütlacınız da o kadar lezzetli olur. Sütlaç Tarifinin bir diğer püf noktası ise pirinçlerin çok iyi pişirilmesi. Pirinçleri dağılacak kadar çok pişirmelisiniz. Pirinç unsuz ya da nişastasız sütlaç yapmak istiyorsanız sütlacın iyi kıvam alması için pirinçlerin çok iyi pişirilmesi gerekiyor.
Eğer sütünüzün yağ oranından memnun değilseniz ama yine de sütlacım enfes olsun diyorsanız bir de Kremalı Sütlaç tarifini deneyin derim (Linkini aşağıya koydum). Ya da restoranların tatlı büfelerindeki gibi lezzetli, üzeri kızarmış fırında Sütlaç yapmak istiyorsanız Fırın Sütlaç Tarifine de bakabilirsiniz.

Kremalı Sütlaç Tarifi: https://www.pelinchef.com/2017..../09/kremali-sutlac.h
Fırın Sütlaç Tarifi: https://www.pelinchef.com/2018..../04/firin-sutlac.htm

Kolay Sütlaç Tarifi seven ve kolay tatlı tarifleri arayanlar için bu Sütlaç Tarifi güzel bir seçenek.

*********************

TARİFTE KULLANILAN MALZEMELER

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next

MİNECRAFT'TA DÜNYA'NIN EN KÜÇÜK EVİ NASIL YAPILIR?
05 Oct 2019
MİNECRAFT'TA DÜNYA'NIN EN KÜÇÜK EVİ NASIL YAPILIR?
ositek · 3 Views