Espor
Espor 05 Jun 2019
0

Up next

TİKTOK EN YENİ AKIMLAR - EĞLENCELİ VİDEOLAR #2
11 May 2020
TİKTOK EN YENİ AKIMLAR - EĞLENCELİ VİDEOLAR #2
FilmArsivi · 0 Views

Espor, Tutku ve Rekabetin Yeni Arenası | Hasan Çolakoğlu | TEDxIstanbul

2 Views
In Other

30 yıldır oyunlara gönül vermiş Hasan Çolakoğlu, küresel bir fenomen haline gelen eSpor'un köklerinden başlayarak, dinleyicileri oyunların tarihinde kısa bir yolculuğa çıkarıyor. Bireyleri oyun oynamaya iten dürtülerden, Dünya'da milyonlarca insanı ekran başına kilitleyen ve arenaları doldurtan eSpor'a uzanıyor. Oyunların ve yeni çağın bu rekabetçi mecrasına ilişkin vizyonunu aktarıyor. 


Hasan Çolakoğlu, Riot Games Ülke Müdürü

Hasan Çolakoğlu, otuz yıla aşkın bir süredir oyunlara gönül vermiş bir isim. On dokuz yıldır bilişim sektöründe yöneticilik yapan Çolakoğlu, son 11 yıldır aldığı görevlerle Türkiye’de video oyun sektörünün gelişimi için çalışıyor. 1995-1997 yılları arasında Türkiye'nin internet altyapısının kurulmasında görev alan Çolakoğlu, 1999-2003 yılları arasında Porttakal.com, Sehriye.com gibi internet startup’larını, 2003-2005 yılları arasında Türkiye'nin ilk online oyun  servis şirketi olan Avaturk'ü ve son olarak da 2005-2012 yılları arasından Nintendo'nun Türkiye ofisini kurdu ve yönetti. Ayrıca, hobi olarak kurduğu Arkabahçe Yayıncılık'ta 1997-2002 yılları arasında Örümcek Adam ve Superman başta olmak üzere Marvel ve DC Comics'in çizgi romanlarıyla, Zindanlar ve Ejderhalar oyununun Türkçesini yayınladı. 2012 yılından bu yana League of Legends oyununun üreticisi Riot Games'in Türkiye ofisinde Ülke Müdürlüğü görevini yürütüyor.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next

TİKTOK EN YENİ AKIMLAR - EĞLENCELİ VİDEOLAR #2
11 May 2020
TİKTOK EN YENİ AKIMLAR - EĞLENCELİ VİDEOLAR #2
FilmArsivi · 0 Views