Yemek Tarifleri
Yemek Tarifleri 22 May 2019
1

Up next

HAYATINIZDA YİYİP YİYEBİLECEĞİNİZ EN KIYIR KIYIR KALBURABASTI TARİFİ
26 May 2019
HAYATINIZDA YİYİP YİYEBİLECEĞİNİZ EN KIYIR KIYIR KALBURABASTI TARİFİ
Yemek Tarifleri · 14 Views

Suçluluk Duymadan Geç Vakitte Yiyebileceğiniz 9 Atıştırmalık

4 Views
In Other

Geceleyin yemek sizce kötü mü? İnsanlar kilo almak istemiyorlarsa uyumadan önce ne yiyebilirler? Çoğumuz gece geç saatte ne yersek yiyelim, doğrudan kalçalarımıza ve bel çevremize gittiğini düşünüyoruz. Fakat bir araştırmaya göre gece kilo almadan yiyebileceğiniz bazı lezzetli ürünler var. Yaşasın!
ZAMAN BİLGİLERİ:
Peynir 2:05
Lor Peyniri 2:58
Humus 3:47
Yoğurt 4:21
Krakerler 5:07
Patlamış Mısır 5:50
Yumurta 6:34
Sebzeler 7:08
Muz 7:44
Bonus: Uzak Durulması Gereken Yiyecekler 8:37

Müzik: https://www.youtube.com/audiolibrary/music

SUMMARY:
- Peynir yüksek proteinli bir yiyecektir. Eğer geceleyin kendinizi açlıktan ölüyor gibi hissederseniz, bir parça peynir sizi bir sonraki güne kadar tok tutar.
- Lor peyniri kazein denilen bir protein içerir, bu protein çok yavaş sindirilir. Bu nedenle lor peyniri gece geç saatte yiyebileceğiniz atıştırmalıklar arasındaki en iyi protein türüdür: Açlığınızı yatıştırır ve tokluk hissini artırır.
- Humus büyük bir protein kaynağıdır, özellikle de ev yapımıysa. Eğer karnınızın guruldadığını duyuyorsanız humusa batırılmış havuç ya da kereviz çubukları mükemmel bir seçenektir.
- Bilim insanları süzme yoğurdun mükemmel bir gece geç saat atıştırmalığı olduğunu kanıtlamıştır. Yoğurtta yüksek miktarda protein, az miktarda yağ ve çok az şeker bulunur. Bu da yoğurdu, en şiddetli gece geç saat açlıklarını bile yatıştıran mükemmel bir düşük kalorili atıştırmalık yapar.
- Düşük kalorili karmaşık karbonhidratlar içeren tam tahıl krakerleri. Bu ürünleri satın alırken “%100 tam tahıl” olup olmadığını kontrol edin.
- Size şaşırtıcı gelebilir, ancak patlamış mısır geceleyin yenebilecek tamamen güvenli bir atıştırmalıktır. Ancak bunu derken, mikrodalgada pişirilen içinde çok fazla tereyağı olan hazır patlamış mısırı kastetmiyoruz.
- Yumurta bir diğer atıştırmalık seçeneğidir. Bir yumurta sadece 75 kaloridir, çok miktarda protein içerir ve sizi uzun süre tok tutar.
- Sebze atıştırmalıkları en iyisidir! Hem sağlıklılar hem de kalorileri düşük. Besin değeri yüksektir, vitamin ve oldukça fazla lif içerir.
- Muz kalori bakımından çok zengin olmasına rağmen yüksek miktarda potasyum ve magnezyum içerir. Bu elementlerin sayesinde eşi benzeri olmayan bir rahatlatıcıdır.
- Elma kalori açısından düşük ve her türlü besini içeren bir meyve olsa da, sabahleyin veya öğleden sonra sadece bir tane yemek gerekiyor.
- Alkol bazı kişilerin uykusunu getirse de su kaybetmenize yol açar ve açlık hissetmenize sebep olur. Sonuç olarak gecenin bir yarısı aşırı acıkmış bir şekilde uyanabilirsiniz.
- Baharatlı ve tuzlu yiyeceklerin su kaybetmenize yol açtığı bir sır değil. Gecenin geç bir saatinde su içmek için kalktığınızda büyük ihtimalle bir şeyler yemek de isteyeceksinizdir.

___________________________

Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next

HAYATINIZDA YİYİP YİYEBİLECEĞİNİZ EN KIYIR KIYIR KALBURABASTI TARİFİ
26 May 2019
HAYATINIZDA YİYİP YİYEBİLECEĞİNİZ EN KIYIR KIYIR KALBURABASTI TARİFİ
Yemek Tarifleri · 14 Views